Вівторок, 23.10.2018, 10:50
Вітаю Вас Гість | RSS

Обдарована учнівська молодь Сумщини

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » Новини » Статті на головну

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ Х ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТУРНІРУ ЮНИХ ЖУРНАЛІСТІВ

 

11 - 15 квітня 2014 року на базі комунальної установи Сумська гімназія №1 було проведено ювілейний Х Всеукраїнський турнір юних журналістів імені Геннадія Петрова, що став доброю традицією для нашого міста, області, України, для учнівської молоді, яка прагне поєднати своє життя з гострим журналістським пером, об’єктивом камери або чесним голосом мікрофона.

Цього року в турнірних змаганнях брали участь 12 команд із п’яти областей України. Варто зазначити, що учасниками ювілейного турніру стали як уже відомі на сьогодні команди, так і новачки, що свідчить про підсилення інтересу до професії журналіста. У турнірі брали участь чотири команди Сумщини: «Fata Morgana», м. Тростянець; «Ерудит», м. Конотоп; «Еспада», Сумська спеціалізована школа №10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка та «Nota Bene», гімназія №1, м.Суми.

Команда професійного журі була представлена кращими фахівцями журналістської справи, викладачами вищих навчальних закладів України, а також студентами, колишніми учасниками турніру.

Журі відзначило високий рівень підготовки конкурсантів, їх професіоналізм і толерантність у веденні полеміки. Юні «лицарі пера» продемонстрували не тільки гарні знання з основ теорії журналістики, а й уміння й навички критично мислити, аналізувати та опонувати під час розгляду завдань.

Протягом п’яти днів тривали «гарячі» командні протистояння за звання бути кращими. За результатами турнірних змагань перше місце посіла команда з м.Луцьк «Четверта влада».

Вітаємо з перемогою юну журналістську зміну:

команду  «Еспада», Сумської спеціалізованої школи № 10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка (Ілля Берестовський, Олександра Мартиненко, Дар`я Сударєва, Анастасія Єгорова, Дарія-Анастасія Тесняк; керівник - Лариса Сенчуріна) - друге місце;

команду «NotaBene», Сумської гімназії №1 м.Суми (Ольга Лозова, Дар’я Таранова, Катерина Баєва, Ангеліна Кованда; керівник - Алла Баєва) - третє місце.

Не завадить здійснити невеликий екскурс в історію турніру юних журналістів. Із самого початку турнірного руху набувала досвіду змагань команда Сумської спеціалізованої школи № 10 імені О.Бутка. Керівник команди, вчитель світової літератури, Лариса Сенчуріна, розповіла про те, що «великий шлях  турніру, пройдений командою «Еспада» дається взнаки: наші діти  «прекрасно хворі» на журналістику. Багато з них  повязали своє життя з цією професією». Доречі, у 2003 та 2007 роках команда цього навчального закладу вже була переможцем. За словами керівника команди «сьогодні грати набагато важче: поліпшується рівень підготовки команд, ускладнюються питання, набувають практичного спрямування завдання журі. Проте, це не впливає на атмосферу співдружності, толерантності, яка панує під час гри. Учасники вчаться опонувати, висловлювати свої думки й аргументувати власну точку зору, а ці вміння обов`язково знадобляться і подальшому житті, незалежно від вибору професії. Командна підтримка, робота у групі, дух єдності - усе це згуртовує учасників, надихає на подальше самовдосконалення».

Слова вдячності за життєдайну атмосферу творчого змагання адресували гості та журі ініціаторам та багаторічним господарям турніру – Сумській гімназії № 1. Вдалося створити свято, на якому усі відчули себе на рівних правах, незважаючи на зайняті місця. Смуток був, бо для двох членів команди гімназії турнір став останнім. Дівчата говорять так: «це схоже на те, що відчуваєш, дочитавши надзвичайно цікаву книгу. Хочеться стерти собі пам’ять і прочитати її знову. Так і ми, хотіли б повернутися у часі і знов брати участь у цих іграх. Чому? Чому ми так полюбили цей, здавалося б, простий дитячий конкурс? Кожна з нас має свою відповідь». Інтерв’ю команди «NotaBene»:

Ольга Лозова: «… саме тут я точно визначилась зі своєю майбутньою професією, знайшла себе та, головне, довела усім, що чогось варта!»

Дар’я Таранова: «Чесно кажучи, журналістом я бути особливо не хотіла і не хочу. А на ігри пішла скоріше зі звичайної цікавості. Але я отримала набагато більше, ніж могла очікувати! Справа не лише у журналістиці. Ми навчилася працювати у команді, доводити, обгрунтовувати власну точку зору».

Катерина Баєва: «Цей турнір довів мені ще раз, що журналістика – це моє. Я отримала новий досвід і багато безцінних знань. Вперше цього року я мала змогу відвідати майстер-клас та спілкуватися на рівних з журналістами всеукраїнського рівня».

Ангеліна Кованда: «Я з десяти років прагнула бути журналістом, і саме цей турнір дає мені можливість отримати безцінні знання та досвід. Саме це найбільш приваблює мене у Турнірі юних журналістів. Він навчає кожного з учасників, моделюючи різноманітні складності, які можуть супроводжувати журналіста в зв’язку з його нелегкою, та дуже цікавою професією».

Такі слова ще раз підтверджують, що участь у турнірах – це крок до майбутньої мрії, свідомого вибору професії.

Вітаємо з перемогою команди та вчителів, які їх підготували!

 

 

Категорія: Статті на головну | Додав: Alex (17.04.2014)
Переглядів: 444 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz