Запорукою стійкого інтересу до природничих дисциплін слугує Міжнародний інтерактивний учнівський природничий конкурс «КОЛОСОК», який став надзвичайно популярним в Україні загалом та в нашій області зокрема. Спрямований конкурс на ефективну реалізацію Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року в частині формування інтересу учнівської молоді до природничо-математичних наук та пошуку, підтримки талановитих школярів і популяризації природничих знань. Конкурс сприяє пропедевтиці знань з фізики, хімії, біології, основ здоров’я.
Учасники конкурсу – учні 1-11 класів, мають можливість до нього добре підготуватись, отримавши завдання для підготовки, читаючи додаткову літературу, відшуковуючи інформацію в мережі Інтернет. Цікаві конкурсні завдання захоплюють учасників, стимулюють їх пізнавальний інтерес, розвивають бажання самостійно здобувати знання. Традиційно конкурс проводиться двічі – восени та весною.
Сумська область є лідером у популяризації природничих знань серед школярів – через найвищий відсоток (16,05 %) в Україні щодо залучення їх до участі у Конкурсі (обласний координатор В.М. Успенська, старший викладач кафедри методики початкової та природничо-математичної освіти Сумського ОІППО). Про це щорічно, починаючи з 2007 року, відзначається у листах Міністерства освіти і науки України при підбитті підсумків проведення конкурсу.
Найактивнішими учасниками конкурсу є районні та міські осередки: Глухівський район (районний координатор Т.М. Ковтун, методист методичного кабінету відділу освіти Глухівської райдержадміністрації); Кролевецький район (районний координатор О.А. Коленко, учитель початкових класів Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Кролевецької районної ради); Серединобудський район (районний координатор О.Р. Самодєлко, учитель біології Серединобудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Серединобудської районної ради); місто Глухів (міський координатор І.М. Гулакова, учитель біології Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Глухівської міської ради); місто Суми (міський координатор О.М. Ліходієвська, учитель біології Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Сумської міської ради).
За належну організацію конкурсу у 2014-2015 н.р. та активну популяризацію природничих предметів, підготовку учнів до участі в конкурсі Міністерство освіти і науки України висловлює подяку:
-
Ліходієвській Ользі Михайлівні, вчителю біології вищої категорії, вчителю-методисту загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 м. Суми;
-
Успенській Валентині Миколаївні, старшому викладачу кафедри методики початкової та природничо-математичної освіти, керівнику лабораторії з проблем здоров'язбережувальної діяльності в закладах освіти Сумського ОІППО.
Вітаємо!
|